Uke | Man | Tirs | Ons | Tors | Fre | Lør | Søn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
15 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
16 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
17 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
18 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
Mulig ankomstdato Valgt periode Ledig dato Ikke ledig |
Hyggelig feriehus omgitt av hage med frukttrær og bærbusker. Perfekt til familieferie og et godt utgangspunkt for utflukter og opplevelser på Sørlandet og Telemark.
I første etasje er det kjøkken med spisebord, bad med dusj og stue med en dobbeltsovesofa og en enkeltseng, samt kontorhjørne med skrivebord og flatskjerm. I annen etasje er det en koselig TV-stue samt et soverom med dobbeltseng og en liten enkeltseng for barn. I den hyggelige hagen er det hengekøye, grill, hagemøbler og et oppblåsbart boblebad til fri bruk i sommerhalvåret. I hagestua rett ved inngangen er det nydelig kveldsol gjennom vinduene, perfekt for å nyte sene sommerkvelder.
3 km fra hytta er det mulighet for å leie båt for fine båt- og fisketurer, ellers kan en taxibåt frakte deg til distriktets hyggelige steder. Du kan også ta en tur med Øysang-ferja, Norges eldste trebåtferge, som går i rute mellom Risør og Øysang.
Risør byr på koselige gater, restauranter og nisjebutikker samt arrangementer som Kammermusikkfestivalen, Villvinmarkedet og Trebåtfestivalen. Kulturnatta i slutten av april anbefales også. Besøk saltvannsakvariet ved Dampskipbrygga eller ta skyssbåten over til Stangholmen Fyr. På Jegertunet feriesenter (3 km) er det om sommeren et oppvarmet utendørs svømmebasseng (mot betaling), i tillegg til restaurant, kiosk og interiørbutikk samt tennisbaner, volleyballbane og en fin lekeplass. ‘Den lille Dyrehage’ på Brokelandsheia ligger kun 22 km unna.
Vurderer du en langhelg med avslapping på vinteren utenfor de store vinterdestinasjonene, kan dette huset anbefales. Her er det langrenn i lysløypa på Søndeled (17 km), og Vegårshei Ski- og Aktivitetssenter med alpinbakke ikke langt unna (35 km).
NB! Huset har egen brønn med godkjent drikkevann, men med mye jern i vannet. Kjøkken har ikke oppvaskmaskin. Noen rom med lav takhøyde.
Tilbudet om 15 dagers kansellering gjelder for opphold i utvalgte ferieboliger i utvalgte perioder. Gjestene kan avbestille oppholdet gratis inntil 15 dager før ankomst, hvis ferieboligens eier er tilmeldt tilbudet for 15 dager avbestilling ved bestillings tidspunktet. Hvis en gjest avbestiller mindre enn 14 dager før ankomst gjelder de normale avbestillingsregler, jf. Leievilkår. Avbestillings alternativene vil alltid fremkomme på leiebeviset.
Tilbudet gjelder utvalgte ferieboliger og på utvalgte ankomstdatoer. Vennligst sjekk detaljene på siden for ferieboligen før du fullfører bestillingen fordi ferieboligens eier kan endre hans status fortløpende for 15-dagers avbestilling. Det er derfor viktig at du sjekker om en 15 dagers avbestilling er valgt for ferieboligen den dag du bestiller.
Der gjelder gratis avbestilling med 35/45 dager til ankomst for nye bestillinger med ankomstdato frem til 3. januar 2025, med unntak av de ukene huseieren har tillatt 15 dagers avbestilling (se over).
Sjekk vennligst detaljene på siden før du gjennomfører bestillingen. Avbestillingsmuligheter samt dato for senest mulige avbestilling vil fremgå av leiebeviset ditt.
LAST20
Spar 20% (opp til 1.100 kr.) med koden LAST20 på opphold med ankomst frem til 30.4.2024.
SAVE10
Spar 15% (opp til 1.100 kr.) med koden SAVE10 på opphold med ankomst fra 1.3.2024 til 30.6.2024.
Kodene kan ikke kombineres med andre rabatter eller bonusavtaler. Rabattkoden kan ikke brukes til gjenbestillinger eller ved endringer i eksisterende bestillinger. Rabattperioden kan endres uden varsel. Rabatten gjelder kun for nye bestillinger foretatt online på følgende hjemmesider: DanCenter og Danland (rabatten gjelder ikke for Belvilla ferieboliger).